Привіт! Ось і настав час поговорити про супердинамічну науково-фантастичну відеогру від студії BioWare, яка розрахована на багатокористувацьку гру, і яка вже зовсім скоро буде доступна для масового продажу! І поки інтернет-мережу потроху сколихують все нові і нові деталі гри та огляди – ми вирішили зробити свій самостійний огляд, особливо не озираючись на інших. Отож, поїхали!Хоча розробники і тримали деталі сюжету Anthem у суворій таємниці, та пронирливим журналістам вдалось дізнатись все-таки деякі факти про цю гру.
Отже, вже точно відомо, що цей світ просто засіяний технологіями, які по легенді були створені давніми створіннями — Творцями. Творці, які вже раніше опанували безмежну потужну енергію, яка називається «Гімн творіння», вигадали ідеальний світ і приступили до його створення. Вони зробили планету з відповідними умовами для життя, заселили її різними видами рослин і тварин. Але потім щось пішло не так і боги зникли, залишивши своє творіння готовим лише на третину, що, до речі, для людей стало ще тим сюрпризом, адже міць Гімну більш ніким не стримувалася. Технології Творців продовжували працювати, довільно створюючи нові форми життя і змінюючи рельєф планети за допомогою природних катаклізмів. Цивілізації не раз зароджувалися і вмирали, не встигаючи підпорядкувати собі енергію Гімну. Також невідомо, чи було людство частиною «божественного задуму». Можливо, люди – всього лише аномалія, яка бере участь у великій гонці на виживання і породжена Гімном.Тож, як ви вже зрозуміли, світ Anthem жорстокий і суворий. Століттями люди жили в страху, безпорадні проти шаленого хаосу. Зайняті щоденною боротьбою за ресурси, адже вони не бачили іншого шляху розвитку. Так тривало до становлення Легіону Світанку. Генерал Елена Тарсис підтримав ідею винахідника Ардена Васса, який розробив перший варіант «джавеліна». Це броньований костюм, який наділяв бійця надздібностями і допомагав долати неймовірні труднощі. Тарсис доручив талановитому інженеру зібрати по одному джавеліну для кожного зі своїх прихильників. Так вони заснували Легіон Світанку, а його бійці стали охороняти міста людей.
Історія Anthem розповість про будні фрілансерів, пілотів сучасних моделей джавелінів. Команда головного героя захищає форт Тарсис. Поселення надійно укріплено, але за його стінами – повний небезпеками світ. На півночі знаходиться Домініон – жорстоке мілітаристське суспільство, на чолі якого стоїть Наглядач. Він стверджує, що знайшов спосіб керувати силою Гімну і збирається з його допомогою покласти край всім «безглуздим стражданням» цього світу. Іншою загрозою стане таємнича раса інсектоїдів, що розшукує реліквії перших богів. Вони конфліктують із послідовниками легіону, але полюють на фрілансерів заради джавелінів. Згадані противники – два з чотирьох ворожих легіонів табору. Також розробники говорять про 10 регіонів, на які розділений світ Anthem, тому нас чекає багато цікавих відкриттів та історій.
Ось такий сюжет, а як щодо самої гри?
Всім цікаво, а що ж буде далі після ендгейму, коли гравець прокачається до максимального рівня і пройде всі сюжетні квести. У грі ця фаза гри називається «Грою стародавніх» і забезпечує персонажа все більш могутньою екіпіровкою і зброєю. А це в свою чергу, дозволяє пройти найтяжчі завдання на самих високих рівнях складності.
На початку гри Anthem є три рівня тяжкості: «Легкий», «Середній» і «Важкий». Коли гравець досягає 30-го рівня і потрапляє в «Гру стародавніх», він отримує доступ до трьох додаткових рівнів складності, які звуться: «Гросмейстер» 1, 2 і 3. Зрозуміло, що чим вища складність рівнів, тим більше у тебе здоров’я і тим більше шкоди ти можеш нанести супротивникові, але крім цього, ще краща і більша нагорода за виконання завдання. Так, наприклад, у рівні «Гросмейстер 3»: рівень здоров’я і сили шкоди, яку можна нанести противнику, збільшується аж на 3100%.
Всього у джавелінів є три слота під екіпіровку, два для зброї і шість для деталей, які можуть давати різні посилення здібностей. Предмети в Anthem діляться на шість рівнів унікальності – від звичайних до легендарних.
Крім того, «Гра стародавніх» не закінчується на гонитві за кращою екіпіровкою. У предметів у грі є особливі атрибути – Inscriptions. Мета полягає в тому, щоб знайти або створити комплект із екіпіровки з потрібними для вас атрибутами.
Що стосується активностей, то вони діляться на: ті, де найлегше знайти матеріали для створення предметів («Вільна гра»), ті, де швидше за все можна набрати досвід (місії або легендарні контракти), й ті, де можна з більшою ймовірністю знайти екіпіровку високого рівня (фортеці).Хочеться сказати пару слів і про персоналізацію. Приємним бонусом у грі є те, що гравці в Anthem зможуть розмальовувати різні частини своїх джавелінів на свій розсуд, вибирати приємні для себе кольори, застосовувати текстури і вініл. Крім того, зовнішній вигляд костюмів можна змінювати таким чином, щоб вони виглядали пошарпаними, або додавати преміальні деталі броні, які повністю змінюють її зовнішній вигляд, а ще в Anthem є анімації і емоції.
Також якщо говорити про монетизацію, то у Anthem є преміальна внутрішньоігрова валюта під назвою «уламки» і звичайна – «монети». «Уламки» можна придбати за реальні гроші, а ось витратити – тільки на косметичні предмети. Крім того, розробники відзначили, що всі, хто придбали Anthem, отримуватимуть доступ до нового контенту гри безкоштовно. Автори обмовилися, що в майбутньому гравцям доведеться заплатити тільки за нові джавеліни, правда, якщо вони взагалі вийдуть.
Поговоримо ще про систему «Альянсу», адже дуже часто під час гри вам прийдеться кооперуватись із іншими гравцями. Однак не всі люблять шукати собі союзників, тому BioWare придумала так звану систему «Альянсу». Якщо ви проходите Anthem з іншими гравцями, або у вас є користувачі в списку друзів, вони будуть автоматично додані в ваш альянс. У кінці місій ви будете отримувати не тільки персональні винагороди і досвід, а й досвід вашого альянсу. Чим більше ви граєте, тим більше досвіду даєте іншим гравцям у вашому альянсі і тим більше досвіду вони дають і вам. У кінці тижня весь накопичений вами досвід альянсу перетвориться в монети. Правда ж приємно?
Ну й звичайно, потрібно сказати пару слів про самих персонажів та їх обличчя.
Адже герої Anthem виглядають доволі правдоподібно. У даній грі це особливо важливо, тому що велика частина взаємодії з персонажами відбувається від першої особи. Тому герої Anthem виглядають і поводяться, як люди.
І наостанок поговоримо про комбо і набір супер ударів. Як ми і говорили раніше, у Anthem здатності ваших джавелін залежать від екіпіровки. Самі ж здібності можуть наносити різні стихійні шкоди – від вогню і льоду до блискавки і отрути. Однак коли справа доходить до комбінування, то вміння поділяються на Primers і Detonators.
Primers виділяються іконкою вогню і дозволяють накопичувати на ворога ефекти стихій. Коли ефект досягає максимуму (наприклад, противник заморожується, якщо вистрілити в нього достатньою кількістю крижаних уламків), ціль можна вдарити рукопашної атакою або застосувати здатність виду Detonators. Вони виділені іконкою вибуху. Однак «підірвати» ворога може будь-який гравець, а не тільки той, хто накладав ефекти. Крім того, у кожного джавеліна є свій тип комбінацій, тому всі вони не тільки завдають шкоди цілі, але і виконують щось особливе, добиваючи противника. У Рейнджера це більша сила пошкодження, Колос б’є по області, Шторм накладає ефект на інших ворогів, а Перехоплювач накладає на себе ауру.
Нагадуємо, що Anthem вийде 22 лютого 2019 року на PC, PS4 і Xbox One, власники попередніх замовлень і передплатники EA Access і Origin Access отримають доступ до VIP-демоверсії з 25 по 27 січня, а інші гравці зможуть випробувати відкриту демоверсію з 1 по 3 лютого. З 15 лютого доступ до повної PC-версії гри отримають передплатники Origin Access Premier.