Міні огляд гри Demon’s Souls

Олександр Ткачук
21.01.2021 11:33

Гра Demon’s Souls – це насправді ремейк однойменного рольового екшену, що вийшов в 2009-му році на PS3. Адже оригінал – це гра, яка багато в чому вже стала культовою. Оскільки, саме в ній вперше з’явилися всі ключові елементи серії Souls і вона ж познайомила весь світ із талантом одного із найвідоміших японських гейм дизайнерів сьогодення – Хідетака Міядзакі.

До слова, оновлена ​​версія, була створена як то кажуть із «цілковито нуля» студією Bluepoint.

Та потрібно визнати, що на фоні Dark Souls 3 2009-го, нехай і у вигляді шалено гарного ремейка для PlayStation 5, вражає не так сильно, як 11 років тому. Проте це все ще приголомшливий екшен, у який є так багато охочих зіграти!

Тому цілком логічно, що тут багато подібностей. Схожий хаб, Храм вогню – і це лише один приклад того, наскільки сильно гра 2009 року вплинула на три наступні частини Dark Souls.

Насправді таких прикладів, звичайно, буде куди більше. Душі в якості основи всього (це і валюта, і бали для прокачування, і елементи сюжету), неймовірно страшні боси, пастки і дизайн локацій, натякає, що в цій грі загинути можна і поза битвою з противником.

Якщо пам’ятаєте, то раніше був Естус як основний спосіб лікування, а ще – багаття (контрольні точки), де можна було перепочити, поповнити запаси і прокачатись.

А зараз в Demon’s Souls такого багаття вже немає! Що значно ускладнює гру.

Отож, кожен регіон Болетаріі, куди веде один з п’яти каменів, умовно розділений на чотири великі локації. Умовно – тому що між ними немає екранів завантаження, зате є боси. Якщо вбити боса, на місці його загибелі з’явиться новий портальний архікамінь – він і буде контрольною точкою. А між босами – десятки ворогів і маса інших способів загинути.

І ось ви переноситесь з хаба в один з регіонів (величний королівський палац, шахтарське місто, вежа-в’язниця, небезпечні болота і штормовий острів) і відправляєтесь у дорогу до першого боса. Якщо загинули – починати потрібно буде з самого початку локації. А якщо дійшли до боса і вбили його – несамовито радійте, так як неподалік з’явиться архікамінь, від якого тепер можна продовжити шлях.

Складається враження, що гра Demon’s Souls створена щоб перевірити нашу витримку і силу духу. Правда, інколи, якщо пощастить, то все ж можна відшукати шлях та позбутися сильного противника, який перегороджає шлях. Хоча відсутність багать і інших контрольних точок – це, звичайно, величезне знущання.

Також у кожному світі гри Demon’s Souls є своя тенденція: спочатку вона нейтральна, проте в міру проходження ви зможете зробити її світлою або темною. Тенденція світу світлішає, якщо вбити в ньому боса. І темніє – якщо в цьому світі загинути в тілесній формі. Свою людську подобу герой відновлює після перемоги над босом, а після загибелі – продовжує подорож у формі духу із смужкою здоров’я укороченою вдвічі.

У «світлих» світах вороги стають слабкими, а в «темних» – навпаки, сильнішими, набираючись здоров’я. До того ж в кожному регіоні є локації, куди не потрапити при нейтральній тенденції – це необов’язкові для проходження гри ділянки рівнів, де можна знайти якусь рідкісну зброю, персонажів або просто набратись досвіду.

Підбиваючи підсумок скажемо, що Demon’s Souls 2020 року – це ремейк однойменної гри. Це зовсім не Dark Souls 4, від якої логічніше було б вимагати розвитку старих ідей. Це найважливіша частина історії From Software і серії Souls – і переписувати її не потрібно.

Отож, Demon’s Souls 2020 року, вдалось зберегти те, що колись зробило її унікальною, але і значно оновитись, щоб про цю історію могли дізнатися нові гравці. І Bluepoint, як на мене, з цим завданням впоралася на відмінно!

Поділитися
Коментарі (0)

Напишіть відгук

>Дякуємо!
Ваш коментар надіслано на модерацію!
Коментарі відсутні
Наступна
Критики дуже вискоко оцінили Hitman 3

Особливо відзначають цікаві місії, які здатні здивувати навіть тих, кто грав у перші частини. Старт продажів в Україні і світі вже 20 січня. Пару слів про саму гру Агент 47 знову стає безжальним професіоналом в Hitman 3, щоб виконати найважливіші контракти в його кар’єрі. І коли пил осяде, №47 та його світ зміняться назавжди. Відвідайте […]

Попередня
Відкрийте казковий світ Balan Wonderworld всією родиною!

Balan Wonderworld – добрий, веселий і яскравий платформер для всієї родини. Дата релізу 26 березня 2021 року. Історія про казковий світ, куди ти потрапляєш за певних життєвих обставин, і навряд захочеш швидко покинути. Передзамовлення стартують вже найближчим часом! До слова, Balan Wonderworld – це неймовірний екшен з елементами платформера, дія якого побудовано навколо Театру Балана. […]

Рекомендуємо також

PlayStation 5 – надшвидшке розпакування !

Дивитись
27.11.2020 11:52
Нарешті це відбулось! І світ почав отримувати свою довгоочікувану новинку від Sony – PlayStation 5! Сьогодні ж ми покажемо, що знаходиться у коробці від ПС5. Готові це побачити? P.S. У відео також викорстовується сучасна керована світлодіодна гірлянда Twinkly.

Огляд гри Spider-Man Людина-павук на Playstation 4

Читати
12.12.2018 17:32
А ти пам’ятаєш, коли в останній раз грав у щось із всесвіту Marvel і це тобі дійсно сподобалося? Мабуть, це було вже давненько. Правда ж? Особливо, якщо говорити про серію ігор Людини-павука («Spider-Man»). Єдина гра, яка була дійсно якісно зроблена – це оригінальний Spider...

Мортал Комбат 11 – крові, видовища і бою багато не буває!

Читати
04.04.2019 17:13
Ну що, готовий прийняти участь у смертельній, кривавій та епічній бійці від MK11? І будь готовий до всього, що ти тільки можеш і не можеш уявити! Адже в МК11 на тебе чекають як знайомі та звичні персонажі, так і зовсім нові герої! А також...