Міні огляд гри Demon’s Souls

Олександр Ткачук
21.01.2021 11:33

Гра Demon’s Souls – це насправді ремейк однойменного рольового екшену, що вийшов в 2009-му році на PS3. Адже оригінал – це гра, яка багато в чому вже стала культовою. Оскільки, саме в ній вперше з’явилися всі ключові елементи серії Souls і вона ж познайомила весь світ із талантом одного із найвідоміших японських гейм дизайнерів сьогодення – Хідетака Міядзакі.

До слова, оновлена ​​версія, була створена як то кажуть із «цілковито нуля» студією Bluepoint.

Та потрібно визнати, що на фоні Dark Souls 3 2009-го, нехай і у вигляді шалено гарного ремейка для PlayStation 5, вражає не так сильно, як 11 років тому. Проте це все ще приголомшливий екшен, у який є так багато охочих зіграти!

Тому цілком логічно, що тут багато подібностей. Схожий хаб, Храм вогню – і це лише один приклад того, наскільки сильно гра 2009 року вплинула на три наступні частини Dark Souls.

Насправді таких прикладів, звичайно, буде куди більше. Душі в якості основи всього (це і валюта, і бали для прокачування, і елементи сюжету), неймовірно страшні боси, пастки і дизайн локацій, натякає, що в цій грі загинути можна і поза битвою з противником.

Якщо пам’ятаєте, то раніше був Естус як основний спосіб лікування, а ще – багаття (контрольні точки), де можна було перепочити, поповнити запаси і прокачатись.

А зараз в Demon’s Souls такого багаття вже немає! Що значно ускладнює гру.

Отож, кожен регіон Болетаріі, куди веде один з п’яти каменів, умовно розділений на чотири великі локації. Умовно – тому що між ними немає екранів завантаження, зате є боси. Якщо вбити боса, на місці його загибелі з’явиться новий портальний архікамінь – він і буде контрольною точкою. А між босами – десятки ворогів і маса інших способів загинути.

І ось ви переноситесь з хаба в один з регіонів (величний королівський палац, шахтарське місто, вежа-в’язниця, небезпечні болота і штормовий острів) і відправляєтесь у дорогу до першого боса. Якщо загинули – починати потрібно буде з самого початку локації. А якщо дійшли до боса і вбили його – несамовито радійте, так як неподалік з’явиться архікамінь, від якого тепер можна продовжити шлях.

Складається враження, що гра Demon’s Souls створена щоб перевірити нашу витримку і силу духу. Правда, інколи, якщо пощастить, то все ж можна відшукати шлях та позбутися сильного противника, який перегороджає шлях. Хоча відсутність багать і інших контрольних точок – це, звичайно, величезне знущання.

Також у кожному світі гри Demon’s Souls є своя тенденція: спочатку вона нейтральна, проте в міру проходження ви зможете зробити її світлою або темною. Тенденція світу світлішає, якщо вбити в ньому боса. І темніє – якщо в цьому світі загинути в тілесній формі. Свою людську подобу герой відновлює після перемоги над босом, а після загибелі – продовжує подорож у формі духу із смужкою здоров’я укороченою вдвічі.

У «світлих» світах вороги стають слабкими, а в «темних» – навпаки, сильнішими, набираючись здоров’я. До того ж в кожному регіоні є локації, куди не потрапити при нейтральній тенденції – це необов’язкові для проходження гри ділянки рівнів, де можна знайти якусь рідкісну зброю, персонажів або просто набратись досвіду.

Підбиваючи підсумок скажемо, що Demon’s Souls 2020 року – це ремейк однойменної гри. Це зовсім не Dark Souls 4, від якої логічніше було б вимагати розвитку старих ідей. Це найважливіша частина історії From Software і серії Souls – і переписувати її не потрібно.

Отож, Demon’s Souls 2020 року, вдалось зберегти те, що колись зробило її унікальною, але і значно оновитись, щоб про цю історію могли дізнатися нові гравці. І Bluepoint, як на мене, з цим завданням впоралася на відмінно!

Поділитися
Коментарі (0)

Напишіть відгук

>Дякуємо!
Ваш коментар надіслано на модерацію!
Коментарі відсутні
Наступна
Критики дуже вискоко оцінили Hitman 3

Особливо відзначають цікаві місії, які здатні здивувати навіть тих, кто грав у перші частини. Старт продажів в Україні і світі вже 20 січня. Пару слів про саму гру Агент 47 знову стає безжальним професіоналом в Hitman 3, щоб виконати найважливіші контракти в його кар’єрі. І коли пил осяде, №47 та його світ зміняться назавжди. Відвідайте […]

Попередня
Відкрийте казковий світ Balan Wonderworld всією родиною!

Balan Wonderworld – добрий, веселий і яскравий платформер для всієї родини. Дата релізу 26 березня 2021 року. Історія про казковий світ, куди ти потрапляєш за певних життєвих обставин, і навряд захочеш швидко покинути. Передзамовлення стартують вже найближчим часом! До слова, Balan Wonderworld – це неймовірний екшен з елементами платформера, дія якого побудовано навколо Театру Балана. […]

Рекомендуємо також

PlayStation 5 вже в Україні! Огляд та перші враження!

Читати
17.12.2020 20:36
Нарешті ми протестували ПС5 і готові поділитись із вами нашими справжніми враженнями. Отож, полетіли! Дизайн Дизайн вражає до мурашок! Адже консоль має стильний космічний та футуристичний дизайн, який можна побачити здалеку, оскільки консоль має доволі не маленькі габарити. Розробники відмовились від доволі гоструватого та...

ОГЛЯД ПРОКАЧАНИХ ПРИСТАВОК DENDY І SEGA від Retro Genesis: 8 Bit HD Classic та 16 bit HD Ultra!

Читати
10.12.2021 13:32
Зустрічайте звичні для нас “ретро” приставки із оновленим функціоналом – Retro Genesis 8 Bit HD Classic та Retro Genesis 16 bit HD Ultra! Стаціонарна ігрова приставка Retro Genesis 8 Bit HD Classic призначена для підключення до сучасних ЖК-телевізорів і моніторів в класичному корпусі з...

Огляд гри Sackboy: A Big Adventure на PlayStation 5!

Дивитись
11.01.2021 11:05
Ну що готові до огляду надзвичайно динамічної та яскравої гри для всієї сім’ї? Тоді розміщуйтесь позручніше і приємно вам перегляду! Адже це огляд гри Sackboy: A Big Adventure на PlayStation 5! Отож, Sackboy: A Big Adventure – це вже повноцінна історія з досить цікавими...